مراســم بعدی

آیت الله ضیاء آبادی: تا نظام عالم به هم نخورد قیامت رخ نمی دهد

تاریخ انتشار: شهریور ۱۱, ۱۳۹۳

آیت الله ضیاء آبادی: تا نظام عالم به هم نخورد قیامت رخ نمی دهد

www.najva.info

در آیات 47 تا 49 سوره کهف بحث از قیامت است؛ خدای متعال در این آیات اشاره ای دارد به قیامت و رستاخیز عظیم.

روزی پیش خواهد آمد که ما کوهها را از جای خود حرکت می دهیم.

البته در برخی از سور پایانی قرآن کریم، اشاراتی به این روز عظیم و دشوار شده است؛ مثلا در سوره واقعه، می فرماید: که در قیامت کوهها متلاشی می شوند؛ چنان که ذرات پریشان در آسمان پیدا می شود! یا در سوره تکویر بیان می دارد که در قیامت، دریاها تبدیل به کوههای آتشفشان می شوند! هم چنین در سوره قارعه، خدای متعال در توصیف روز قیامت می فرمایند که آن، حادثه ای کوبنده است. چه کوبنده ای؟؟ و خطاب به حضرت محمد صلوات الله علیه بیان میدارند که “و نو چه میدانی که آن کوبنده،چه حادثه ای است؟؟”

به هرحال آن چه که از آیات قرآن به طور کلی دریافت می شود آن است که خدای متعال می فرمایند که این ما هستیم که نظام عالم را به هم می زنیم و تا نظام عالم به هم نخورد،قیامت رخ نمی دهد…!!! و این ما هستیم که نظام جدید را از نو به پا می کنیم.

در آیات دیگر قرآن در توصیف روز قیامت، خدای متعال بیان می دارد که آن روزی است که زمین هر آن چه در درون دارد بیرون می ریزد و آدم ها را هم به بیرون می اندازد و از حدی هم فرو گذار نمی کند، همه را می آورد. لازمه جمع شدن آدم ها در کنار هم، نیز این است که زمینی دیگر باشد و این زمین نمی تواند همه را دور هم و در یک جا جمع کند.

در جای دیگر خدای منان می فرماید که همانطور که من شما را در روز اول خلقت کنار هم جمع کردم. الآن(روز قیامت) دوباره شما را می خواهم جمع کنم ولی بسیاری از شما این واقعه را باور نمی کنید!

در قیامت 4 اتفاق مهم رخ می دهد:اول،ویران شدن زمین،دوم،جمع شدن آدم ها در کنار هم،سوم،پیش آمدن کتاب و چهارم،مجازات مجرمین.

درباره ی پیش آمدن کتاب سخن بسیار است ولی در همین حد بدانید که ما در قیامت سه نوع نامه داریم:نامه عمومی،که برای همه انسان هاست؛نامه امتی،مه برای هر امتی است و هر امت یک نامه مخصوص خود را دارد؛و نامه شخصی،که مربوط به هر شخص است.

خوشا به حال کسانی که حرف خدا را گوش کردند و نامه اعمالشان به دست راستشان داده می شود، این ها افرادی خوشحال هستند در قیامت فریاد می زنند که: ای مردم! بیایید و نامه ی عمل مرا مشاهده کنید؛ من کسی هستم که وقتی در دنیا بودم بتورم شده بود که چنین روزی هم پیش خواهد آمد،به همین خاطر مراقبت کردم و اعمال نیکو انجام دادم.پاسخ خدا هم به این افراد این است که:بخورید و لذت ببرید!گوارا باد بر شما!

و اما بدا به حال افرادی که حرف خدا راگوش نکردند و نامه اعمالشان به دست چپشان داده می شود؛ آن ها افرادی هستند که ناراحت هستند و با خود می گویند که: ای کاش همچنین نامه ای نداشتم؛ ای کاش مرگ می آمد و من را نابود می کرد! وای برمن با این نامه عملم! این چه نامه ای است که من هرچه کردم در آن نوشته است!!

این نکته را هم باید تذکر داد که ما همان طور که به طور دقیق از گدشته خود خبر نداریم، این که چطور آفریده شده، از چه چیز آفریده شده، از کجا به کجا رفته ایم، مگر این که خود خدا به ما گفته باشد و بیان کرده باشد، نسبت به آینده هم ما هیچ خبری نمی توانیم داشته باشیم و به تمام جزییات برسیم مگر این که خود خدا بفرماید؛ و علت آن هم این است که چون او خالق ماست و از همه چیز خبر دارد، بی شک هم اوست که باید اخبار گذشته و آینده را به ما بگوید.

[contact-form-7 id=”805″ title=”فرم تماس 1″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.